Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                        ANTIKOVÉ

Obrazek

 

Antikové vypadají jako lidi, vždyť jsou také první evolucí lidí (my jsme se z nich vyvinuli, trochu krok zpět, že?). Rozdíl je tedy především ve schopnostech, úrovni vyspělosti a mozkové kapacitě.
Jak jsme se dozvěděli v dílu Frozen (seriál SG1, nikoli Atlantis), dokáží léčit některé nemoci pouhým přiložením ruky k tělu nemocného.
Pokud jste viděli Asgardy v seriálu SG1, jistě jste si všimli jejich tělesné stavby - zvětšená mozkovna, slabé tělo. Antikové však byli/jsou mnohem vyspělejší než Asgardé, dlouho svoji technologii zdokonalovali, a přesto vypadají jako lidé. Úroveň antické technologie je opravdu ohromující, od nejmenších detailů až po zdroje energie. Tři ZPM dokázala napájet štít Atlantidy 10000 let, pět naqadahových reaktorů (nejmodernější pozemský zdroj energie) nestačí ani k zapnutí štítu!
Antikové také úspěšně zkoumali Povznesení - povznesená osoba existuje jako čistá energie, může dělat všechno na co pomyslí, (to musel být zajímavý výzkum... jak to asi probíhalo?). Avšak ani výzkum Povznesení Antiky neubránil před Wraithy, nepřítelem, který sice zdaleka nedosahoval jejich technické úrovně, ale měl silnou početní převahu. Abych to uvedl na pravou míru, jeden povznesený by dokázal vyhladit všechny Wraithy co se kdy narodili, ale povznesení Antikové si tak nějak řekli, že to není správné, aby určovali běh událostí něčeho tak povrchního jako je náš vesmír...

 

                                         ASGARDI

Obrazek

 

Asgardi jsou velice vyspělou rasou, jenž vytvořila řadu technologií: Thorovo kladivo na Cimmerii, Bitevní loď O'Neill pro boj s replikátory, … Jejich domovskou planetou je Othalla v galaxii Ida. Asghardi patří mezi koalici 4 nejvyspělejších ras. Asghardi jsou mnohem vyspělejší než goa'uldi, a tak chrání obyvatelé mnohých planet. Ale mají i své nepřátele - těmi jsou replikátoři.Asgardi se reprodukují klonováním - když jejich tělo doslouží, jejich mysl je přesunuta do nového těla - tím si zachovávají "nesmrtelnost". Avšak klonováním začalo docházet k degeneraci klonů. Asghardi však nalezli ztroskotanou loď, kde se ve stázi udržel prapředek Asgardů - ten by měl pomoci vyřešit problém s klony.

 

                                     FURLINGOVÉ

Obrazek

 

Jedna ze čtyř nejrozvinutějších ras formujících alianci. Tyto čtyři rasy se snaží ochraňovat méně vyvinuté rasy, ale nevměšují se tak aby se mohli sami vyvinout. Nezotročují jiné rasy jako Goa´uldi ani je nepoužívají jako armády. Ostatní tři rasy jsou Asgardi, Antikové a Noxové. SG-1 se zatím nesetkala s žádným členem této rasy. Jejich osud je proto neznámý a stejně tak jejich domovská planeta

 

                                            ENTITA

Obrazek

 

Tato životní forma pochází z planety P9C - 972, kam SGC vyslalo průzkumnou sondu. Sonda však způsobila místní civilizaci katastrofu, a tak byla zpětnou vlnou vyslána na Zemi "Entita".
Ta měla za úkol zničit Zemi a zabránit tak dalšímu ohrožení. Entita se dostala do počítačů v SGC a později se přesunula do skladiště sond, kde si vybudovala jakési centrum, pomocí něhož potom vstoupila do Carterové.

 

                                     GETMEEROVÉ

Obrazek

 

Tato civilizace je asi 10 000 let stará. Gadmeerové jsou mírumilovnou rasou, která musela postoupit vojenské přesile. A proto si vytvořila loď, jenž měla přetvořit nějakou planetu, která splňovala 2 634 požadavků. Jejich fyziologie je závislá na síře, a proto bylo přetvoření planety nutné. Došlo však ke konfliktu s Enkareny, ale vše bylo na konec vyřešeno.

 

                                   MODRÉ KRYSTALY

Obrazek

 

Tato životní forma připomíná modré krystaly. SG-1 se s nimi setkala na planetě P3X - 562. Tyto krystaly jsou schopny částečně nebo i zcela vytvořit kopii člověka i jeho mysli a vytvářejí elekromagnetické pole. Na této planetě byly krystaly shromážděny na jedno místo, kde je goa'uldi zničili. Z krystalů zbyl pouze jediný, který se jako kopie O'Neilla vydal na Zemi.

 

                                             Goa´uldi

Obrazek

 

Goa'uldi jsou parazitickou rasou, jenž potřebuje k životu hostitele, kterého ovládá. Často ze sebe dělají bohy - díky svým odcizeným technologiím dokáží žít nesmrtelně a předvádět "kouzla", takže primitivní civilizace jsou nuceni goa'uldům sloužit.Díky systému Hvězdných bran ovládají velké množství planet a další velké množství se snaží zotročit.Goa'uldi vypadají jako hadi nebo červi, po vniknutí do hostitele se omotají kolem krční páteře a jsou schopni libovolně hostitele ovládat. Vniknutí způsobí velkou jizvu vzadu na krku. Goa'uld umí vyléčit spoustu lidských chorob a nemocí - mezi nimi i rakovinu. Goa'uldů také čas od času zasvítí oči.Goa'uldské technologie jsou založeny na mimozemském prvku zvaného naquadah ( z něj je vyrobena také Hvězdná brána ). Goa'uldi ( a jaffové ) jsou jediní, kdo dokáží vytušit přítomnost neviditelné rasy Reetou.

 

                                           JAFFOVÉ

Obrazek

 

Jaffové jsou služebníci goa'udů ( každý goa'uld jich má na tisíce ? ). Jaffa slouží pro goa'uldy jako inkubátor - každý jaffa má na břiše 2 řezy. Mladý goa'uld by nepřežil, a tak se dává do vaků, které mají jaffové v břiše.Goa'uld jaffům prodlužuje život a léčí je z nemocí, neboť jaffa po implantaci goa'ulda ztrácí imunitu, a proto bez něj jaffa nepřežije. Goa'uld stráví v těle jaffy 7 let, než může být implantována do hostitele. Každý jaffa sloužící nějakému goa'uldovi má na čele nějaký symbol, určující, o čího jaffu jde.

 

                                 MIMOZEMSKÝ HMYZ

Obrazek

 

Tato životní forma vypadá jako hmyz a připomíná velkého komára. Po píchnutí tímto nebezpečným hmyzem proběhne v lidském těle transformace ( změna DNA ) a zrodí se dalších deset tvorů. Teal'c byl po příchodu na planetu BP6 - 3Q1 jedním z těchto tvorů píchnut. V SGC se naštěstí podařilo najít způsob, jak přeměně zabránit, a tak byl Teal'c zachráněn.

 

                                         NOXOVÉ

Obrazek

 

Noxové vypadají jako velice primitivní rasa, i když je tomu právě naopak. Noxové mají schopnost udělat jakoukoli věc, zvíře, nebo člověka neviditelným. Umí také oživovat mrtvé při tzv. rituálu života, ve kterém jsou ale zranitelní. Mají velice vyspělou medicínu a techniku - města, která se vznáší na obloze.
Patří do aliance 4 nejvyspělejších ras ( do které mimo jiné patří Asghardi, Atikové & Furlingové ).

 

                                       OANESSANÉ

Obrazek

 

Tato rasa žije v oceánu na P3X - 866. Používá velice vyspělou techniku, která pomohla dr. Jacksonovi vzpomenout si, co se stalo s Omorocou, družkou Oanesse Nema, jenž odešla před 4000 lety na Zem do Babylonu bojovat s Goa'uldy. Daniel si vzpomněl, že byla zabita Goa'uldem Belusem.

 

                                            REETOU

Obrazek

 

Tato rasa je pro normálního člověka neviditelná a vyspělá. Kvůli jejich neviditelnosti vynalezli goa'uldi zbraň ( T.E.R. ), která je schopna Reetou zviditelnit a zničit. Několika zbraní se zmocnili i Tok'rové. Goa'uldi se rozhodli tuto rasu vyhladit, neboť je považovali za hrozbu. Reetou byli zcela mírumilovní, avšak po goa'uldském útoku se jejich část rozhodla, že zničí všechny možné rasy, které goa'uldi používají jako své hostitele, a tím zničí i samotné goa'uldy.

 

                                         TOK´ROVÉ

Obrazek

 

Tok'rové jsou vlastně goa'uldi, jenže toto označení si nezaslouží. Je to vlastně odbouj proti goa'uldům. Se svými hostiteli se spojují pouze s jejich souhlasem. Pracují jako tajní agenti mezi goa'uldy. Své základny mívají ukryté v podzemích planet.Se svým hostitelem žijí v symbióze - Tok'rové svým hostitelům poskytují dlouhý život a dobré zdraví. Tok'ra i symbiont mohou nezávisle na sobě mluvit, takže Tok'ra neovládá svého hostitele jako goa'uld. Toto je tedy největší rozdíl mezi Tok'ry & goa'uldy. Tok'rové také nepoužívají sarkofág, který zaručuje goa'uldům nesmrtelnost.Tok'krů je velice málo, neboť je goa'uldi krutě pronásledují a také kvůli tomu, že své hostitele nezískávají násilím. Tok'rové jsou spojenci Země, jedním z Tok'rů je také otec Sam - Jackob Carter / Selmak.

 

                                         UNASOVÉ

Obrazek

 

Unasové se stali prvními hostiteli goa'uldů. Žijí totiž na stejné planetě jako goa'uldí larvy. Někteří z Unasů se naučili před vniknutím goa'ulda bránit, a tak žijí svobodní. Daniel Jackson si na této planetě našel přítele a již ovládá několik jejich slov. Unasové vypadají jako plazi a jsou primitivní. Goa'uldí larvy jim slouží jako potrava. SG-1 se s nimi setkala na Cimmerii a na planetě s křesťanskou kulturou, kde Unas představoval démona.

 

                                            TOLLÁNI

Obrazek

 

Tolláni jesou velmi vyspělá rasa. Jsou nepřátelé goa'uldů, ale goa'uldi na ně neútočí, protože Tolláni vlastní iontové kanóny, které proniknou goa'uldskými štíty a dokážou zničit mateřskou loď na orbitě planety. Tolláni mají zařízení na průchod pevnou hmotou. K výrobě svých technologií používají Trinium. Poté, co goa'uldi vyvinuli štíty odolné proti iontovým kanónům, vyvinuli tolláni novou zbraň, která je schopná projít jakoukoliv pevnou hmotou před detonací (výbuchem). Tato zbraň má neuvěřitelnou sílu.

 

                                        REPLIKÁTOŘI

Obrazek

 

Replikátoři jsou velmi vyspělá uměle vytvořená rasa androidkou Ries. Původně to byla hračka, ale Ries je přestala ovládat a Replikátoři se začali šířit po celé galaxii. Asgardi s nimi bojovali, ale prohrávali. Replikátoři, po obsazení domovské planety Asgardů Othally, se vyvinuli natolik, že ze sebe mohli udělat cokoliv. Udělali ze sebe androidy podobné Ries. V této formě byli odolní proti lidským palným zbraním. Ovšem díky Antickým vědomostím, které poskytl Jack O'Neill byly Replikátoři zničeni v celé galaxii (možná v celém Vesmíru)

 

                                             OBŘI

Obrazek

 


Obrové žijí v pyramidě vysoké přes 1 km. Lze se k nim dostat jen přes křišťálovou lebku, která vás přemístí do jiné dimenze. Nepřenese ovšem toho, kdo má v těle symbionta. Obři jsou nepřátelé goa'uldů. Vždy, když k nim někdo přijde, pronese jeden z nich větu: "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel." (později to sem napíšu i v Mayštině

 

                                        DUCHOVÉ

Obrazek

 

Duchové žijí na planetě PXY - 887. Jsou to ochránci zdejších indiánů. Umí na sebe brát jakoukoliv podobu. Většinou vystupují jako zvířata - vlk, havran, … Tato rasa je velice vyspělá, vyhnala z PXY - 887 před lety goa'uldy a dokonce umí nechat zmizel lidi.

 

                                          ENKARENI

Obrazek

 

Kvůli katastrofě museli být Enkareni ze své planety přestěhováni, a proto byli za pomocí SGC přesunuti na planetu P5S - 381. Enkareni potřebují silnou ozónovou vrstvu, protože jim vadí silné UV záření. Pokud na ně delší dobu toto záření působí, oslepnou. Enkareni jsou primitivní, nemají žádné technologie. G-1 jim proto dala Naquadahový reaktor.

 

                                        ŽIVÁ VODA

Obrazek

 

S touto životní formou se setkali Rusové, když provozovali svůj program s Hvězdnou bránou na Sibiři. Tato životní forma není nepřátelská, ale bránila se, když ruský team přinesl z vodní planety vzorek, který tuto životní formu obsahoval. Tato životní forma se dokáže vypařit, a když ji člověk vdechne ve formě páry, dokáže ho ovládat.

Abydosané

Obrazek

Tuto civilizaci přivedl na Abydos před 1000 lety goa'uld Ra. Lidé zde museli těžit naquadah, a aby zde nedošlo jako na Zemi ke vzpouře, zakázal Ra čtení a psaní. Abydosané používají primitivní nástroje a chovají zvířata. Před příchodem týmu ze Země, byli místní lidé nuceni žít v otroctví. Týmu se však podařilo Ra zničit, a tak vrátit Abydosanům svobodu. Vůdcem vesnice je Kasuf, jehož dceru Shau'ri si vzal za manželku Daniel Jackson. Po smrti Ra přišli na Abydos ještě další goa'uldi - Apophis, který unesl Sha'uri a Ska'aru a udělal z nich hostitele, a Her-ur, který přišel hledat harsesise.

Altaiřané

Obrazek

Altaiřané byli velmi vyspělou rasou. Museli se však přemístit do podzemního komplexu, neboť na povrchu došlo ke katastrofě. Svou mysl přenesli do robotických těl, a tak dosáhli nesmrtelnosti. Většina lidí odešla bránou nebo spáchala sebevraždu na povrchu. Jediným žijícím zde zůstal Harlan.

Tomu se podařilo vytvořit kopie teamu SG-1, aby mu pomáhal opravovat podzemní komplex, jenž je ve velice havarijním stavu.

Ascheni

Obrazek

Ascheni jsou velmi vyspělá rasa, díky svým technologiím dokáží prodloužit život skoro o dvojnásobek. Vlastní také teleportační zařízení, biologické zbraně a žací stroje. S Ascheny se lidstvo setkalo v budoucnosti, ale také v přítomnosti.

V budoucnosti se Země stala součástí Aschenské konfederace a Hvězdná brána byla odhalena světu. Sam však zjistila, že se Aschenům podařilo pomocí vakcíny proti stárnutí sterilizovat 90 % lidstva, a tak varovali sami sebe v minulosti.

V přítomnosti byl Aschenský plán na sterilizaci lidstva odhalen a Země do konfederace nevstoupila.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

neni hotoví

(admin fritol, 9. 1. 2009 22:05)

přes víkend se pokusim dodat více ras a také více zajímavostí

admin fritol (obrázky)

(admin fritol, 8. 1. 2009 22:37)

obrázky k jednotlivím rasám dodam během nějaké krátká doby dík za pochopení pic lidi