Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                           SGC

 
 Jack O'Neill

Pochází z Chicaga, státu Illinois. Než nastoupil do SGC pracoval jako voják ve speciálních tajných jednotkách a prováděl tajné operace (ve Východním Německu, Iráku - kde byl společně s plukovníkem Frankem Crowellem).

Díky těmto zkušenostem je O'Neill výborný voják i stratég. Byl ženatý se Sarah O'Neillovou, jenže se s ní rozvedl potom, co se jeho syn Charlie O'Neill zastřelil Jackovou služební zbraní. Sarah ho má stále ráda, jenže teď, když pracuje v SGC se s ním nevídá.

Byl vybrán jako velitel na první misi na Abydos (více informací v sekci Film StarGate). Po této misi se celý program SGC zastavil a byl znovu otevřen až potom, co Appophis napadl Zemi skrz bránu. Byl povolán i Daniel Jackson, který se na Abydosu dozvěděl, že jsou stovky možná i tisíce bran. Bylo zřízeno asi 20 SG teamů, které cestují na různé planety a hledají technologie proti goa'ldům.

Ve své práci toho Jack zažil hodně: smrt některých svých kolegů, stal se jaffou, tok'rou, byli mu implantovány vědomosti antiků,... . Jack trochu nabaluje Sam, jinak je Jack milý, velice vtipný - i vtěch nejhorších situacích jej humor neopouští. Velice rád rybaří na své chatě v Severní Minesotě

Samantha Carterová

Je astrofyzičkou a expertem na Hvězdnou bránu a všechny technologie s ní spojené. Vyzná se i v Quantové mechanice. Při misi na Abydos byla na Zemi a studovala bránu (její materiál, fungování,...). Jako první tvrdila, že existuje více Hvězdných bran ve vesmíru. A měla pravdu. Jenže všechny kombinace adres, které zkoušela, nefungovaly.

Po znovuspuštění projektu Hvězdná brána se stala členkou SG-1, ve které působí spolu s Jackem, Danielem a jaffou Teal'cem.

Sam je svobodná, její matka zemřela a její otec - Jackob Carter se stal Tok'rou. Krátkou dobu měla vztah s kap. Hansonem z SG-9. Je jasné, že jede po Jackovi O'Neillovi. Je přítelkyní Janet Fraiserové a Cassandry. Sam byla také chvíli hostitelkou Tok'ry Jolinar z Markhsuhuru. Po ní jí zůstaly schopnosi jako např. ovládání ozbrojené ruky a léčícího zařízení.

Daniel Jackson

Byl členem prvního týmu, který prošel Hvězdnou bránou na Abydos. Je zkušený antropolog, egyptolog a ligvista. Umí plynule mluvít 23 jazyky (včetně starověké egyptštiny a goa'uldštiny). Jeho oborem jsou starodávné kultury a Egypt. Po zničení Ra zůstal na Abydosu, ale po znovuspuštění projektu Hvězdná brána se vrátil na Zemi.

Daniel pátrá po veškerých věcech o své lásce Shau'ri, kterou mu odnesl Appophis a udělal z ní hostitele. Jackson na Zemi nemá žádné příbuzné, jeho rodiče zemřeli v New Yorském muzeu, když na ně spadl těžký stavební kvádr. Shau'ri se mu podařilo objevit znovu na Abydosu, stále jako Sha'urie/Amonet, Appophisovu ženu. Čekala dítě, kterému byl Daniel u porodu. Později našel Amonet na jiné planetě, ta na něj však zaútočila a Tea'lc byl nucen ji zabít.

Daniel bohužel zemřel na následky ozáření při zneškodňování mimozemské zbrani. Podařilo se mu však povznést pomocí Omy a dále SG-1 pomáhá jako "duch". Snažil se také zastavit Anubise při hledání Raova oka na Abydosu, ale marně. Anubis pak Abydos stejně zničí.

Teal'c

Teal'c je jaffa, což je člověk, který slouží goa'uldům tím, že uchovává jejich mladé symbionty ve svém těle. Byl Appophisovým prvním mužem, ale poté co se mu vzepřel, ho SG-1 vzala na Zemi, kde se stal členem SG-1.

Tea'lc je velice schopný bojovník. Goa'uldi na něj vypsali odměnu. Nosí v sobě larvu mladého symbionta, a proto je imunní na všechny nemoci. Tea'lc vypadá velice mladě, ale ve skutečnosti mu je daleko více, způsobuje to totiž goa'uldský symbiont, který jaffům prodlužuje život.

Teal'c se snaží přemlouvat jaffy, aby se vzepřeli goa'uldům. Tea'lc má na Chulaku svou rodinu - syna Rya'ca a ženu D'ryauc, která bohužel zemřela. Jeho velkým přítelem a učitelem je Bra'tac. Tea'lc má na hlavě vypálené znamení, které praví o tom, že je jaffa.

Cameron MitchellCameron vystudoval střední školu v Kansasu, kde mají jeho rodiče malou farmu a během studií se platonicky zamiloval do své spolužačky, Amy Vanderburg, kterou později v epizodě Bounty potkává na sešlosti jejich třídy po mnoha letech. Během incidentu s nájemným lovcem Amy pochopí, jak nebezpečnou práci dělá, ale i tak se oba rozhodnou, že by si jejich vztah zasloužil alespoň malou šanci. Mitchell před převelením do SGC vedl eskadru letounů F-302 v bitvě proti Anubisovi nad Antarktidou na konci sedmé sezóny, jako jeden z posledních letců se snažil ze všech sil zastavit své nepřátele, ale nakonec byl sestřelen a jeho letoun se zřítil několik kilometrů od místa bitvy. Jak později zjistil, utrpěl vážné zranění páteře a doktoři mu nedávali příliš mnoho nadějí, že by mohl někdy opět chodit, stál si však za svým cílem a pomocí intenzivní rehabilitace, se za několik měsíců postavil na vlastní nohy. Mitchell si později vybral místo v SG-1, protože chtěl být v první linii s těmi nejlepšími, nazpaměť zná snad všechna hlášení a v deváté sezóně byl přiřazen k SG-1 jako její velící důstojník. Předtím, než se však stal pilotem letounu F-302, měl Cameron na svědomí zabití mnoha nevinných civilistů, během jedné mise měl totiž za úkol zničit konvoj, který měl převážet jejich nepřátele, ale jakmile vypustil střelu, měl z velitelství přikázáno, aby nestřílel, protože se zjistilo, že zmíněný konvoj převáží jen nevinné uprchlíky do bezpečí.

Třebaže byl zproštěn jakéhokoliv obvinění, nemohl se s touto událostí vyrovnat a téměř rezignoval na svou funkci. Po příchodu do SGC se dozvěděl, že zbytek SG-1 byl přesunut, O'Neill odešel na Hammondovo místo a do SGC nastupuje generál Landry, Carterová vede výzkum v oblasti 51, kde testuje nové technologie věnované od Asgardů, Daniel se chystá odletět s Daedalusem na Atlantis a Teal'c se pokouší po porážce Goa'uldů vést jaffský národ. Po několika pokusech spojit je znovu dohromady, jeho naděje o obnovení týmu upadá a tak ma nařízeno od generála Landryho, aby si vybral ze složek několika schopných vojáků, ale jak se zdá, jeho nároky jsou až moc veliké a nedaří se mu najít žádného plnohodnotného člena. Vše se však změní s příchodem Valy Mal Doran, kterou jsme mohli vidět již v epizodě Prometheus Unbound, když Mitchell vede Dr. Daniela Jacksona, Valu Mal Doran, a neochotného Teal'ca v pátrání za získání znalostí a bohatství antického pokladu. Při této misi objeví i antické komunikační zařízení, které bylo pohřbeno v Glastonburské skále a pomocí něj se Daniel a Vala v naději, že navážou kontakt s Antiky, střetnou s povznesenými bytostmi, které usilují o to, aby je každá nižší bytost uctívala jako své pravé bohy. Díky tomuto incidentu začnou jejich přívrženci stavět lodě, které přesunou válečníky do naší galaxie, aby všechny nevěřící převedli na svou víru, v opačném případě budou zničeni. V epizodě Stronghold se dále dozvídáme, že Mitchellův otec byl testovacím pilotem pro americké letectvo, dokud při nehodě jeho letadla nepřišel o obě nohy

Vala Mal Doran

Byla obyvatelkou jednoho odlehlého světa naší galaxie. Několik let byla hostitelkou goa'ulda Qeteshe, který kromě jiných ovládal i její planetu. I když jí tok'rové symbionta odstranili, její lidé ji nepřijali zpět mezi sebe, neboť v ní stále viděli svého krutovládce. Vala se tedy stala zlodějkou, lhářkou, pašeračkou a cestovala celou galaxií. Na jedné své "obchodní" cestě narazila na Promethea, letícího na Atlantis. V obleku kullského bojovníka loď obsadila, když kompletní posádku kromě Daniela Jacksona transportovala na poškozený Al'Kesh. Poté se plavidlo pokusila prodat, avšak Daniel jí v tom zabránil.

Když se s lidmi z Tau'ri setkala podruhé, podařilo se jí s Danielem upozornit Ori na existenci naší galaxie. Nedlouho poté zabránila vytvoření první superbrány, byla však přenesena do Orijské galaxie. Zde zjistila, že je těhotná, ačkoli neměla příležitost k početí. Aby zabránila problémům, vzala si jednoho místního muže a namluvila mu, že dítě je jeho. Postupně se však ukázalo, že bylo stvořeno Ori jako velitel křížové výpravy do naší galaxie. Sama Vala se sem dostala na jedné z útočících lodí. Nějakou dobu poté se připojila k SG-1, hlavně díky znalostem nepřítele.

George HammondHammond je velitelem SGC - Star Gate Command základny. Společně s jednotlivými týmy prochází jednotlivé mise a schvaluje vyslání SG týmů. Má velký vliv a podléhá přímo prezidentovi, s kterým telefonuje přímou linkou.

Do komplexu SGC byl převelen chvíli před tím, než na Zemi vtrhl Apophis, jehož Jaffové zabili několik vojáků střežících Bránu, a unesl s sebou jednu ženu.

Hammond povolal zpět do aktivní služby plukovníka O'Neilla.

Hammond je v hodnosti generálmajora USAF alias amerického letectva.

Definitivní Hammondův konec v pozici velitele SGC znamenal až příchod Dr. Weirové. Ta sice nevelela dlouho, avšak po jejím odchodu nastoupil čerstvě povýšený brigádní generál Jack O'Neall. Hammond měl odejít do důchodu, avšak bylo mu svěřeno velení obraně Země před Anubisovým útokem. Později se stal velitelem Prométhea při letu na Atlantis, avšak kvůli incidentu při cestě se vrátil zpět na Zemi. Zde pravděpodobně dál velí obraně proti útokům z vesmíru.

George Hammond má jednu dceru, která porodila dve vnučky, Kaylu a Tessu . Manželka mu zemřela na rakovinu.

Mistr Bra'tac ho oslovuje "Hammnond z Texasu" a přitom si rukou pohladí temeno hlavy.

Hank LandryHank Landry byl povolán na místo velitele SGC poté, co odešel generál Jack O'neill, který je jak se zdá jeho velmi blízkým přítelem. Několik let pracoval v programu SGC, ale až nyní se dostal na místo velitele tohoto komplexu, kvůli této práci musel opustit celou rodinu a svou manželku, s kterou se později nejspíš rozvedl. Má jednu dceru - velice úspěšnou doktorku, ta o jeho práci až donedávna nevěděla.Byla přijata na místo hlavního doktora pro komplex SGC. Se svým otcem se moc nevídá, ale spíše s ním jedná jako by byl jen její nadřízený. Hank Landry se snaží usilovně vyřešit jejich vztah a to se mu podaří až v díle The Fourth Horseman II, kdy byl nakažen Priorem Ori, nemocí, která se v té době šířila po celém světě. Jeho dcera se mu svěří, že až nyní pochopila proč s nimi nemohl být a že chápe jeho postavení, kterému byl vystaven při rozhodování zda být se svou rodinou.
Nakonec byl však zachráněn s pomocí Geraka, který všechny včetně generála Hanka Ladryho na základně vyléčil.

Jonas Quinn

Jona Quinn nastoupil do teamu SG-1 poté, co Daniel zemřel na jeho domovské planetě. Je jediný z lidí ze své planety, který věří, že havárie nebyla chyba Daniela, ale vědců pracujících na látce zvané naqadria.

Jonas proto utekl na Zem, kde si "zařídil" místo v týmu SG-1. Chce svým působením v teamu SG-1 odčinit smrt Daniela. Jonas má schopnost se velice rychle učit. Díky tomu již SG-1 mnohokrát pomohl.

 Janet Fraiserová

Dr. Fraiserová je hlavní doktorkou na základně SGC. Zodpovídá také za zdraví všech lidí na základně. Proto kontroluje stav všech členů SG teamů ihned, co se vrátí z mise. Musí si ale také poradit se všemi viry a nemocemi, které jsou na základnu zavlečeny. Léčila i goa'uldy - např. Apophise. Vydává se i na mise mimo Zemi.

Caroline Lamová

Doktorga základny SGC, která nahradila Janet Fraiserovou. Je to dcera generála Hanka Landryho.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hjzuzhhhhhm

( hjh, 25. 12. 2012 16:46)

hhhhhhhhhhhhh